Меню Закрити

Звернення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти до закладів вищої освіти про акредитацію освітніх програм в період карантину

Шановні колеги!

Надзвичайні обставини, спричинені боротьбою з пандемією коронавірусу, призвели до занепокоєння освітянської громадськості зокрема стосовно акредитації значної кількості освітніх програм.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти вітає швидку реакцію переважної більшості закладів вищої освіти, які успішно користуються можливостями дистанційного навчання і продовжують активне спілкування із здобувачами вищої освіти. Також Агентство підтримує швидку реакцію Директорату вищої освіти Міністерства освіти і науки України на виклики, що виникли внаслідок цієї надзвичайної ситуації.

З метою безперешкодного продовження процесу акредитації, в першу чергу для тих освітніх програм, які планують цього року випуск своїх студентів і в яких уже завершився термін дії сертифікатів про акредитацію (або де відбувається первинна акредитація), Національне агентство затвердило Тимчасовий порядок проведення акредитації з використанням технічних засобів відеозв’язку, а також здійснює заходи, спрямовані на внесення до національного законодавства необхідних змін.

Зараз експерти Національного агентства проводять акредитаційні експертизи 363 бакалаврських і магістерських програм, що потребують акредитації до завершення цього навчального року. За умови згоди ЗВО, наявності там належних технічних умов і переконливості відомостей про самооцінювання, акредитаційні експертизи цих освітніх програм проходять у дистанційному форматі. Інші ОП, у т.ч. із спеціальним статусом (зокрема військові й ті, що належать «силовим» відомствам), потребуватимуть “очних” візитів експертів.

Важливо, що Національне агентство має на меті забезпечити процес акредитації всіх освітніх програм бакалаврського і магістерського рівня до кінця поточного навчального року. В разі позитивного рішення про акредитацію, заклади вищої освіти матимуть можливість видати дипломи своїм студентам.

Щодо акредитації освітніх програм третього рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії), Національне агентство наразі планує виїзні експертизи переважно на літній період, або проведення експертизи в дистанційному форматі. Про це зараз ведуться перемовини із закладами вищої освіти. Можливо, деякі акредитаційні експертизи будуть перенесені на вересень 2020 року. Але ми запевняємо, що кожна із 441 аспірантських програм, що подали заяви до Національного агентства з наміром пройти акредитацію, зможе це зробити у 2020 році.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти продовжує свою роботу в цих надзвичайно складних для України і всього світу умовах. Ми пишаємося можливістю співпрацювати із закладами вищої освіти, представниками академічного середовища, з усіма, хто зацікавлений в розвитку і піднесенні якості української вищої освіти.

Будьмо здорові!

Сергій Квіт,
Голова Національного агентства

31 березня 2020 року