NAQA_радить перший семінар з формування національного консенсусу щодо відкритої науки проєкту Open4UA.
Коли? — 30 квітня 2024, 15:00-17:00
Де? — онлайн, ZOOM
Реєстрація: https://forms.gle/qxtfBHw2xQY8iX5s7
Захід є першим із серії шести онлайнових семінарів проєкту Open4UA, які відбуватимуться щопівроку і стануть платформою для формування всеукраїнської мережі експертів та ентузіастів відкритої науки та сприяння прогресу в цьому напрямку.
У межах першого семінару команда Open4UA представить рекомендації щодо реформ в українській сфері науки та освіти, розроблені консорціумом проєкту на основі вивчення найкращих практик ЄС. На ньому також обговорюватиметься нова методика атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, нещодавно запропоновану МОН до громадського обговорення. Команда Open4UA брала участь у розробленні методики і хоче сприяти ефективному її обговоренню у якнайширших академічних колах.
До участі у заході запрошуються представники української академічної спільноти, органів державної влади, місцевого самоврядувнаня та усі зацікавлені сторони. Також буде організована пряма трансляція семінару на Facebook.
======
Основна мета проєкту Open4UA («Відкрита наука для української системи вищої освіти») – сприяння зростанню знаннєвої економіки України шляхом реформування системи вищої освіти. Цього буде досягнуто через надання пріоритету відкритій науці на різних рівнях (від національного до індивідуального), що відображено в цілях проєкту:
- сприяння національній реформі у сфері відкритої науки для модернізації системи вищої освіти та євроінтеграції шляхом підтримки змін до законодавства на основі організованого національного консенсусу;
- впровадження існуючих передових підходів та розроблення рекомендацій і механізмів для реформування оцінювання наукової діяльності для пріоритезації відкритої науки на національному рівні під час державної атестації ЗВО та оцінювання наукових проєктів;
- сприяння інституційній реформі у сфері відкритої науки та вдосконалення оцінювання науки у ЗВО шляхом розроблення та пілотування відповідного інструментарію.